Богослужіння в день Похвали Пресвятої Богородиці .

16 Кві

16 квітня 2016 року, в суботу п’ятого тижня Великого посту, в день свята Похвали Пресвятої Богородиці, в храмі  св.ап.Іоана Богослова було відслужено уставні богослужіння: 3  та 6 Часи, Таїнство Сповіді та Божественну літургію.

DSCN6081DSCN6084DSCN6088DSCN6089DSCN6092DSCN6095DSCN6097DSCN6098DSCN6101DSCN6103DSCN6106

На Божественній літургії  віряни  причастилися Святих Христових Таїн.Опісля була відслужена літія за в Бозі спочилих.

Довідка

Святкування Пресвятій Богородиці з читанням Акафісту – особливого похвального молебного співу, під час якого не можна сідати (з грецьк. акафіст – несідальний), – встановлене в IX столітті в подяку за неодноразове позбавлення Константинополя від нашестя ворогів (аварів у 626, персів — у 677, арабів — у 717 роках), звершене завдяки заступництву Пресвятої Діви Марії.

Зі спасінням Константинополя у 626 році від нашестя персів і варварів, у тому числі й від скіфів, пов’язують походження першого кондака Акафіста «Взбранной воєводі…». Слово «взбранний» – грецьк. «іпермахос» – означало воєначальника (слав. воєводу), який йшов на битву (слав. «на брань») попереду війська, надихаючи своєю мужністю воїнів. Діва Марія, як Чесніша від Херувимів і славніша від Серафимів, є Переможною Предводителькою всіх віруючих у їхній боротьбі з гріхами, тому і називається Взбранною Воєводою.

За переданням вперше Акафіст був прочитаний вночі у Влахернському храмі Константинополя після чудесного визволення столиці Візантії від ворожого флоту, що облягав її в 860 році. Цей флот був знищений бурею, що піднялася після того, як в морі з молитвою опустили Ризу Пресвятої Богородиці.

Спочатку святкування звершувалося тільки в Константинополі у Влахернському храмі, де зберігалися чудотворна Влахернськая ікона Божої Матері та предмети, пов’язані з її земним життям, — риза і пояс. Пізніше свято було внесене до Студійського уставу, а потім і в церковні богослужбові книги, ставши загальним для Східної Церкви. Канон до цього свята був написаний у IX столітті Йосифом Студитом.